Wartościowe teksty dla ciebie

Co można robić w Zakopanym

1szy raz w Zakopanem? A ma możliwość byłeś tu już wiele razy i tym razem marzy Ludzie się coś całkiem nowego, coś, czego do tej pory nie doświadczyłeś, nie przeżyłeś? Rozważ zatem alternatywę wypoczynku aktywnego - wypadu na Słowację albo spływu Dunajcem. W samym Zakopanem znajdziesz kilka nieznacznych biur podróży, które organizują tego typu atrakcje, możesz także poszukać ofert on-line albo zapytać gospodarzy pensjonatu, w którym zatrzymałeś się w górach.
Spływ Dunajcem rusza każdego roku na początku kwietnia i trwa do końca października. Turyści płyną dziesięcioosobowymi tratwami z flisakiem. Flisacy sprzedają nie tylko w punktach stacjonarnych, ale i on-line. Można kupić bilet z wyprzedzeniem, aby w danym dniu uniknąć stania w kolejce. Spływ Dunajcem Zakopane, Szczawnica, czy również inne górskie kurorty - wybierz to, co odpowiada Ludzie najlepiej i delektuj się pięknem górskiego krajobrazu.
A może aby tak wybrać się na Słowację? To też ciekawa propozycja, tym bardziej, że odległość z Zakopanego na Słowację jest faktycznie niewielka. Wycieczki jednodniowe na Słowację cieszą się ogromną popularnością w gronie gości przez całe 356 dni w roku, nie tylko latem w czasie wakacji, ale także w okresie zimowym, jesiennym i wiosennym. Biura turystyczne oferują wycieczki na Słowację do różnorakich miejscowości, polecam prześledzić poszczególne oferty i wybrać taką, która odpowiada nam najbardziej. Możesz na przykład wybrać trzy "perły Spisza" wpisane na listę UNESCO czy także wziąć udział w odkrywaniu niewyobrażalnie malowniczej krainę Północnej Słowacji.

Sprawdź: wycieczki jednodniowe na Słowację.